Posted on

Su kuo valgomi ceramidai?

Dalinkitės su draugais!
 • 2
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares

Antraštė, žinoma, ne visai tiksli, nes kosmetikuos gaminiuose naudojami ceramidai nėra valgomi. Juos, paprasčiausia… O imkite ir perskaitykite 🙂

Kas yra ceramidai?

Ceramidai yra riebalų rūgščių, vadinamų lipidų, klasė. Jie natūraliai randami odos ląstelėse ir sudaro apie 50 proc. Išorinio odos sluoksnio (epidermio).

Nors ceramidai yra žinomi dėl jų vaidmens smegenų ir nervų sistemos vystyme, labiu juos pažinsime kosmetikoje, kur jie naudojami gerinti odos sveikatą.

Kaip jie veikia jūsų odą?

Ceramidai yra sudaryti iš ilgų grandžių turinčių riebalų rūgščių, kurios jungiasi su kitomis svarbiomis molekulėmis, siekiant skatinti ląstelių funkcijas.

Ceramidai padeda užkirsti kelią membranų pralaidumui. Tai užrakina drėgmę į odą, kuri padeda išvengti sausumo ir dirginimo. Tai taip pat gali padėti apsaugoti jūsų epidermį nuo neigiamos aplinkos įtakos.

Odoje trūkstan ceramidų, oda sausėja, atsiranda raukšlės ir tokiu būdu ryškiai matomas odos senėjimas.

Jei mano odoje jau yra ceramidų, kodėl jie taip pat turėtų būti naudojami odos priežiūrai?

Nors žmogaus oda natūraliai yra sudaryta iš ceramidų, šios riebalų rūgštys laikui bėgant prarandamos. Tai gali sukelti išsausinti odą. Naudodami ceramidus, sumažinsite odos senėjom procesus.

Neaišku, ar jūsų odoje natūraliai atsirandantis ceramidų kiekis yra susijęs su rizika susirgti tam tikromis esminėmis odos ligomis, tačiau tyrimai rodo, kad žmonėms, kuriems yra egzema ar psoriazė, odoje yra mažiau ceramidų.

Nors reikia daugiau tyrimų, yra pagrindo manyti, kad naudojant ceramidus turinčius odos priežiūros produktus, oda švelnėja, mažėja jos dirglumas ir pastatomas barjeras tam tikriems odos susirgimams.

Koks skirtumas tarp sintetinių ir natūralių keramidų?

Vieninteli natūralūs ceramidai yra tik jūsų odoje.

Daugumoje odos priežiūros produktų ceramidai yra sintetiniai, tačiau tai nedaro įtakos jų kokybei ir veiksmingumui. Bet koks odos “pamaitinimas” ceramidais bus naudingas jūsų odai.

Ar galima naudoti ceramidus su kitais odos priežiūros ingredientais, kad būtų maksimaliai efektyvus?

Naudojant keramidus kartu su kitomis odos priežiūros medžiagomis, galite geriau pasiekti norimus rezultatus. Norėdami gauti maksimalią naudą, ieškokite atstatomų produktų su tokiais ingredientais kaip:

 • antioksidantai
 • peptidai
 • retinolis

Ar yra kokių nors šalutinių reiškinių pavojus?

Ceramidai paprastai laikomi saugiais. Nors nėra jokio tyrimo ar ataskaitų, kuriose dokumentuojamos nepageidaujamos reakcijos

Esmė

Ceramidų odos priežiūros produktai gali padėti papildyti natūralią odą įiomis medžiagomis.

Jie pirmiausia naudojami padėti atkurti drėgmę ir sumažinti dirglumą, taip pat jų pagalba gydoma egzema bei psiorazė.

Jei norite naudoti ceramidus norint nuraminti esamą odos būklę, prieš vartodami pasikalbėkite su savo gydytoju ar kitu sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Jie gali atsakyti į visus jūsų klausimus ir gali patarti jums dėl produktų pasirinkimo ar alternatyvių variantų.


Dalinkitės su draugais!
 • 2
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares