Posted on Pakomentuoti

Emulsija, esencija, serumas, losjonas, fluidas – kuo jie skiriasi?

SERUMAS

Serumas – tai koncentruota kosmetinė priemonė, gali būti gelinės arba skystos tekstūros. Serumas tikrai neatstos drėkinančios priemonės, tačiau jis veikia kaip laidininkas, sustiprindamas kremo poveikį ir įsisavinimą.

Kaip atskiras produktas serumas naudojamas konkretiems tikslams: drėkinimui, matiniam efektui, raukšlių mažinimui, veido spalvos pagerinimui, porų mažinimui ir pan.

Renkantis serumą, reiktų atkreipti dėmesį, kad jo paskirtis būtų tokia pat, kaip ir kremo. Pavyzdžiui, jei naudojate priešraukšlinį kremą, reiktų įsigyti ir priešraukšlinį serumą (o ne drėkinantį ar kt.).

Taigi, serumas – tai naudingų medžiagų koncentratas, jo sudėtyje labai daug aktyvių komponentų, kuriuos oda gerai įsisavina.

Dėmesio: serumas ir esencija – vienas ir tas pats produktas.

LOSJONAS

Losjonas nėra toks paprastas produktas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Žodis „losjonas“ kilęs iš lotyniško „lotio“ – „prausimasis“ ar „apsiplovimas“. Todėl losjonas naudojamas veido prausimui. Dažnai losjonai savo sudėtyje turi alkoholio, pasižymi priešuždegiminėmis ir dezinfekuojančiomis savybėmis. Tokie losjonai rekomenduojami tiems, kas turi riebią ir probleminę odą.

Reiktų atsiminti, kad losjonas – tai NE tonikas. Tonikas turi kitą paskirtį – jis tonizuoja ir drėkina, paruošia odą efektyvesniam kremo įsisavinimui.

 

TAČIAU!

Šiuo metu daugelis kompanijų losjonais vadina priemones, skirtas drėkinimui ir turinčias pienelio konsistenciją. Pietų Korėjos gamintojai lengvus, skystus kremus beveik visada pavadina losjonais. Losjonu galima vadinti produktą, kuris pagal savo charakteristikas primena pienelį makiažo valymui. Tai priemonė, nuvalanti nešvarumus, bet nesausinanti odos.

Taigi, įsigyjant losjoną, reikia atidžiai išstudijuoti aprašymą, norint suprasti, kam konkrečiai produktas yra skirtas.

EMULSIJA

Emulsija – tai šiuolaikinis losjono pavadinimas. Tai lyg skystas kremas (skirtas drėkinimui) arba pienelis (skirtas makiažo valymui).

Vienareikšmiškai pasakyti, kokia emulsijos paskirtis, pasakyti neįmanoma. Kiekviena emulsija turi tik jai būdingas savybes, ji gali būti valomoji, maitinanti, raminanti ir pan.

Paprastai tokios konsistencijos kosmetinės priemonės būna skirtos suerzintai, sausai ar normaliai odai.

Taigi, losjonas ir emulsija gali būti vienas ir tas pats produktas, bet gali ir nebūti.

FLUIDAS

Čia viskas daug paprasčiau. Iš esmės, fluidas – tai tas pats, kas ir drėkinantis kremas. Skiriasi tik produkto konsistencija, bet ne paskirtis.

Fluidas pasižymi labai lengva, „orine“ konsistencija, jame nėra riebalų. Būtent todėl jis geriau ir greičiau įsigeria į odą, nepalieka riebaus blizgesio.

Fluidas idealiai tinka riebiai ir probleminei odai, kurioms netinka sunkios tekstūros priemonės.

Šaltinis

Dalinkitės su draugais!
  •  
  •  
  •  
  •  
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *